Huidige situatie: reistijd ca. 2 uur met 1 overstap
Op dit traject maken reizigers uit beide landen gebruik van de trein. Het verbindt de innovatieve toptechnologieregio Eindhoven, de zich snel ontwikkelende Greenport Venlo, Zuyd Hogeschool en de metropool Düsseldorf in het Rhein-Rhur gebied. De reis over het gehele traject vergt bijna 2 uur en kent een overstap in Venlo op een Duitse regionale trein naar Düsseldorf Hauptbahnhof.
Gewenste situatie: een snellere doorgaande treinverbinding zonder overstappen
EurekaRail voert hierover overleg met de betrokken overheden en beheerders van het spoor in Duitsland en Nederland. Voor dit traject wordt een tweetal alternatieven onderzocht waarbij voor de lange termijn wordt uitgegaan van het integreren van de RE13 bij Mönchengladbach en de intercity naar Eindhoven en lokaal naar Venlo. De rijtijdwinst tussen Eindhoven en Düsseldorf bedraagt dan zo’n 15 tot maximaal 20 minuten.
Bij deze alternatieven wordt uitgegaan van een uurdienst in beide richtingen.
Noodzakelijke ingrepen
In Nederland
- Er moet in de regio Eindhoven een keermogelijkheid voor de trein komen.
In Duitsland
- Spoorverdubbeling tussen Dülken en Kaldenkirchen.
- Een inhaalspoor tussen Viersen en Helenabrunn, perronverlenging Mönchengladbach Hbf en aanpassingen aan beveiligingssysteem en seinen.